Anasayfa | Genel| Hasret nedir

Hasret nedir  Üzerine yazılmış onlarca söz, şiir, destan… Peki neydi bu hasretlik, neyden kaynaklanıyordu, niye vardı hayatımızda, olmasa olmaz mıydı yani. İşin aslına bakarsak olmazdık, olsakta bir anlamı kalır mıydı insanlığın. İnsanız sonuçta binlerce duygu arasından özlem, hasret ve aşk kendine bağlıyor bizi. Sen hiç istediği bir şeye sahip olduğu için şiir yazan bir şair gördün mü veya acıktığı için şiir yazıldığını da gördün mü? Göremezsin tabii. Çünkü hasretler zordur ve her ne kadar şikayet etsekte severiz zoru. Hasretliğin verdiği psikoloji ile dinlediğimiz müzikler, yaptığımız eylemler cezbeder insanı ve aslında en mutlu olduğumuz anlardır onlar. Beklediğimiz vardır ve bizi bağlayan güzel nedenlerdendir.

Ne gariptir ki insan ruhu anlıktır. Huzura koşar hep ama bir türlü yakalayamaz o huzuru. Ne mutludur ki huzuru yakalayanlar çok yoktur sayıları. Hasret dediğimi karşı cins gelir genelde akıllara ama kim bilir belki arkadaşa özlem bunlarda girer hasrete ama yazılan edebi eserlere bakarsak göreceğimiz tek şey sevgiliye özlemdir.

Hasret ne garip bir şeydir ki bazen tanımadığın ama hayallerinde aradığın birine bile hasret duyarsın. İnsanlar farklıdır kimisi dışarıda dalga geçip içinde yaşar hasreti dışa vurmaz, kimisi de dışa vurur hayalet gibi gezer ortalarda kendini fazla kaptırır. Bu dengeyi iyi ayarlamak lazım tabii. Her ne kadar içimizden de olsa hasret duyduğumuz kişi unutmamalı ki hayat devam ediyor ve arkada kalan güzellikler uzak değil bize.

Sizce en acı olanı hangisidir? Hangisi olursa olsun duyulan özlemin sonunda kavuşmak varsa duyulan o acının yerini sıcacık gülümsemeler alıverir. Özlem duyduğunuz kişiye sıkıca sarılmak en büyük mutluluktur belkide. Çekmesi zordur çok zordur. Çok sızlatır insanın kalbini ama siz her zaman sonundaki sarılmayı hayal edersiniz dayanırsınız bütün acılara ve sonunda yakalarsınız mutluluğu. İçiniz huzurla dolar. Ne kadar sancılıda olsa özlem iyidir aslında güçlendirir sevgiyi. Hem ne de olsa her şeyin olduğu gibi mutluluğunda vardır bir bedeli. Özlem çekerek öderiz bu bedeli.

Huzur bazen arkadaşlıktır.Sevdiğin insanlarla vakit geçirmektir.Ne yapacağını düşünmeden davranmak kendin olmaktır.Beklenti düşünmeden kafana göre takılmaktır .Kendin olduğunu anlamaktır. Kendi arkadaşlarınla seni anlayan insanlarla konuşmak dert anlatmaktır.Huzur bazen rahatlamaktır kasmadan korkmadan hiç bir şeyi umursamamaktır.

Huzur bazen aşktır.Çok sevdiğin insanın kokusu ile kendine gelmek.Sarıldığında senin için delice atan bi kalbi hissetmek,gözlerine baktığında her şeyi unutmaktır,Huzur en sevdiğinin yanında rahat olmaktır .Korkmadan ,düşünmeden,kafaya takmadan rahatlamaktır.Huzur onu yakalaya bildiğin insan için vazgeçilmez olmaktır Huzuru elinden kaçırmamak lazım huzursuz insan mutsuzdur..

Aşk özgürlükmüdür? Tutsaklık mı ?
Yoksa esaretin kendisimidir?
Mutluluğun tamamı mı?
Kalbin biri için atıyorken
Onu görebilmek için her şeyden vazçgeçerken
Böyle deli gibi kalbin çarpması mı?
Aşk bazen üzüntüdür,göz yaşı
Bir kaç damla süzülür biter yası
Aşk huzurun  ta kendisi
Kalbinin varsa bir efendisi
Delice seviyorsan
O senin için dünyalar güzeli
Aşk vazgeçmemektir sevgiden
Tüm zorluklara direnmektir en derinden
Hissetmektir,dokunmaktır aşk bazen
Korkmadan ,sormadan kabullenmek
Onu her an düşünmek
Özlem olur aşk tutsak eder
Beklersin beklersin
Gelmeyeceğini,dönmeyeceğini bilsen de
Aşk bazen risktir
Utanmamak,gizlememek gerekir
Aşk onun her olduğu yerde,
Seni peşinden getirir…
Aşk kıskançlıktır ,kendinden bile
Ama ne yaparsa sevdiği ile
Sırf üzülmesin diye kendini üzmek
Onu üzen varsa onu bitirmek
Aşk bazen sehvettir.
Dudaktan kalbe bir yolculuk
İki kolun arasındaki huzur..
Aşk güveni gerektirir.
Sorgusuz ,suhalsiz teslimiyettir
Onun kokusuyla nefes almak
Onun gözlerinde kaybolmak
Bazen aşk mutluluktur ,bazen hüzün
Bazen huzur ile gelir bazen göz yaşı
Ama aşk insanı bitirmez
Kendine getirir…

Bir önceki "" yazımızı okuyun

BENZER YAZILAR

gabile sohbet etmek bır baskadır

gabile sohbet  son 15 dk zamanim var eger istanbul sisli taksim karakoy beyoglu givi yerlerde evi yada arabasi olan varsa yazsin Ahikmet genç pasif ariyo Pasif19 direk gelirim yoksa bi yere fitcem  Izmit_olgn seviyeli saygili samimi olanlar Yolcup konyaya gideck araci olan aktf varmi yarin Sev
OKUMAYA DEVAM ET

gabile chat konuşanlar

19:49] <sevgilimivebeni-> slm [19:49] <Arnavutkoya> arnvutkoy varmi [19:49] * Gizem15 (Mobile@EF08AC3E.4266E596.83CEEF83.IP) Çıktı (Broken pipe) [19:49] <Pasif_azgın> olgun azgın kıllı sert maço aktifler var mı [19:49] <Aktif_ist_güşli> Cıtır pasif varmı yer
OKUMAYA DEVAM ET

gabile sohbet konuşanlar sende katıl

[19:38] * Giriş: snl_shbt (webchat@BFA36759.14AC4BD0.92A38941.IP) [19:38] * brsarkesi (Mobile@B537816E.5F52D520.6952635A.IP) Çıktı (Ping timeout: 183 seconds) [19:38] User1901433489> slm [19:38] <gebze> özele gelecek varmı [19:38] * Giriş: bursaeren (Mobile@FB880A96.397B6914.B40E
OKUMAYA DEVAM ET

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Copyright © 2017 Www.Trgabilesohbet.CoM Tüm hakkı saklıdır. site haritası, sitemap

script