Anasayfa | Genel| gabile sohbet İNSAN İLİŞKİLERİNDEKİ SAMİMİYET

İnsan olmanın getirdiği en önemli hususların başında karşımızdaki insanlarla kurduğumuz samimiyet ilişkisi gelmektedir. Samimiyet kavramı ile cıvıklık ve yapaylık arasında ince bir çizgi bulunmaktadır. Bu çizgiyi muhafaza ederek ilişkilerinde yapmacıklıktan uzak sıcak ve samimi bir havada iletişim kurabilme becerisi her insanda bulunmayan bir özellik.

Günümüzde etrafınızdaki arkadaşlarınıza dostlarınıza bir bakın? sizinle neden samimi bir ilişki içerisindeler? toplumsal statünüz iyi olduğu için yada iyi bir işiniz olduğu için olabilir mi acaba? yada ticari bir ilişki içerisinde olduğunuz insanlarla ilişkilerinizi düşünün? arada bir çıkar ilişkisi söz konusu olduğu için aslında sizi bağlayan kavram “çıkar” olmaktadır.

Dolayısı ile genelde çok eski arkadaşlıklar ve dostluklar hariç (Onlarda bile zaman zaman çıkar egemen olmaktadır) sizden bir çıkarı olmayan insanlar sizinle samimi bir ilişki içerisinde olmak istemiyorlar. Bırakın bir ilişki içerisinde olmayı size selam dahi vermeyi bir külfet olarak görüyorlar. Teknoloji ve yenilikler hızla hayatımıza giriyor ve bizim insan ilişkilerimizi yapaylaştırıyor. Samimiyet gibi güzel bir yaklaşımı insanlar artık çıkara endeksli gösteriyorlar.

Sosyal mecralarda ağımıza toplumsal statüsü güçlü insanları ekliyoruz fakat ikili iletişime girmekten imtina ediyoruz. Facebook, linkedin ve tweetter gibi sosyal ağlarda yüzlerce binlerce bağlantımız bulunuyor ancak bunların kaçı ile yüz yüze iletişim kurabildik? Orada sadece fotoğrafından tanıdığımız ve paylaşımlarından takip ettiğimiz insanlar topluluğu bulunuyor. Yediklerini ,içtiklerini, tuttuğu takımı, ailesini, düşünce yapısını sanal olarak takip ettiğimiz insanlar topluluğu.

Oysa hiçbirisi ile boğazda çay içmemin sıcak ve samimi yönünü paylaşmadık. Birlikte aynı yönde yürümedik, soğuğu ve sıcağı hissetmedik, samimi bir sohbeti paylaşmadık. Bu saydıklarımın maddi karşılığı elbette olamaz. Belki de ağımızda bulunan insanların bir çoğu ile çok güzel paylaşımlar içerisinde olabiliriz. Fakat insanlar artık cesur değil ve bağ kurduğu insanlardan da bir çıkar beklemekteler.

İnsan olma erdeminin içerisinde samimiyet ve sıcaklık duyguları da bulunmaktadır. İnsanlar gün geçtikçe yozlaşarak maddiyata endeksli bir hale geldiler. Dolayısı ile her türlü insan ilişkilerimizde çıkarı ön plana aldığımız için yapay ve samimiyetsiz ilişkiler ile yürüyen bir yaşam sürdürüyoruz. En önemlisi karşımızdaki insandan her türlü dürüstlüğü ve samimiyeti bekliyoruz fakat kendimiz çıkarcı ve samimiyetsiz bir biçimde insanlarla bağ kurmaya çalışıyoruz.

Değişime kendimizden başladığımız zaman insanların da bakış açısı değişecek ve herkes kendisine çeki düzen verdiğinde de daha samimi bir iletişim ortamı kendiliğinden gelişecektir. İnsan kendi eksikliklerini bilmediği sürece herkes ona göre hatalı ve yanlış olabilir. Ancak iç görü ve objektif bir biçimde meseleyi değerlendirdiğimizde her türlü değişimin kendimizde başladığının farkına varacağız.

Bir önceki "" yazımızı okuyun

BENZER YAZILAR

gabile sohbet etmek bır baskadır

gabile sohbet  son 15 dk zamanim var eger istanbul sisli taksim karakoy beyoglu givi yerlerde evi yada arabasi olan varsa yazsin Ahikmet genç pasif ariyo Pasif19 direk gelirim yoksa bi yere fitcem  Izmit_olgn seviyeli saygili samimi olanlar Yolcup konyaya gideck araci olan aktf varmi yarin Sev
OKUMAYA DEVAM ET

gabile chat konuşanlar

19:49] <sevgilimivebeni-> slm [19:49] <Arnavutkoya> arnvutkoy varmi [19:49] * Gizem15 (Mobile@EF08AC3E.4266E596.83CEEF83.IP) Çıktı (Broken pipe) [19:49] <Pasif_azgın> olgun azgın kıllı sert maço aktifler var mı [19:49] <Aktif_ist_güşli> Cıtır pasif varmı yer
OKUMAYA DEVAM ET

gabile sohbet konuşanlar sende katıl

[19:38] * Giriş: snl_shbt (webchat@BFA36759.14AC4BD0.92A38941.IP) [19:38] * brsarkesi (Mobile@B537816E.5F52D520.6952635A.IP) Çıktı (Ping timeout: 183 seconds) [19:38] User1901433489> slm [19:38] <gebze> özele gelecek varmı [19:38] * Giriş: bursaeren (Mobile@FB880A96.397B6914.B40E
OKUMAYA DEVAM ET

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Copyright © 2017 Www.Trgabilesohbet.CoM Tüm hakkı saklıdır. site haritası, sitemap

script