Anasayfa | Genel| gabile chat arkadaş dost sevgi Aşk nedir

dost sevgi Aşk nedir? Din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetir mi? Ya da bir tanımı var mı aşkın? Neden ‘sen aşkın tanımını nasıl yaparsın’ diye sorarlar? Çünkü belirgin bir tanımı yok bence aşkın. Her insan yaşadığı duygulardan yola çıkarak tanımlamaya çalışır aşkı. Yaşadığı kadar sanan da olur, yaşadığını büyütüp abartan da. Ama bir tanımı yoktur aşkın. Her kişinin yaşadıklarından hissettiklerini dile dökme çabasından ileri gidemez aşkın tanımı.

Hiç aşık olmamış, birini sevmemiş bir insan yapabilir mi aşkın tanımını? Hemfikiriz sanırım. Yapamaz.Ama aşk öyle bir uçsuz bucaksız deniz ki, herkes başka bir şey bulur içinde, herkes başka bir şey yaşar ve anlatır.Ama aşk dediğimiz bu kadar özel bir duyguysa, bize tamamen yabancı birinden birden alınan o tarifsiz elektrik ise, bir kaç ay sonra kendini ona ait hissetme hissi ise nasıl olur da aşk kelimesinin altına bağnaz düşüncelerini yerleştirir insanlar!Aynı dine mensup olduğun, aynı tanrıya, kutsal kitaba inanıp ibadet ettiğin bir insanı nasıl ötekileştirirsin. Nasıl bir şekilciliktir bu? Mezhep farkı nedir? Aşk gözetir mi bu farkı? Gözetmemeli…

Aşk dediğin onun gözlerine baktığında mutlu olmaktır, aşk dediğin onun yanında huzuru hissetmektir, aşk dediğin özlemektir, aşk dediğin yeri gelince onu kendinden çok düşünmektir…
Senin bu yaptığın şekilcilik hangi tanımına uyuyor aşkın be adam? Söylesene nedir tanımı aşkın senin için? Hiç mi tatmadın bu duyguyu o yüzden mi bu davranışların.
Sesini duyduğunuz anda avuçlarınız terlemeye, kalbiniz deli gibi çarpmaya başlıyorsa…
Bu AŞK değil HOŞLANMAKTIR!
2) Ellerinizi ondan çekemiyor, sürekli dokunmak, sarilmak istiyorsanız…
Bu AŞK değil ARZULAMAKTIR!
3) Yanınızda bir tek o olduğu için onu istiyorsanız…
Bu AŞK değil YALNIZLIKTIR!
4) Herkes onunla olmayı beklediği için onunlaysanız…
Bu AŞK değil SADAKATTIR!
5) Size Sıcak, yakın davrandığı için onunlaysanız…
Bu AŞK değil KENDiNE GÜVENSiZLiKTiR!
6) Üzülmesini istemediğiniz için sadece onunlaysanız…
Bu AŞK değil ACIMAKTIR!
7) Ona değer verdiğiniz için hatalarını hoşgörüyorsanız…
Bu AŞK değil ARKADAŞLIKTIR!
8) Bütün Gün ondan başka hiçbir $ey dü$ünmediğinizi ona söylüyorsanız…
Bu AŞK değil KOCA BIR YALANDIR!
9) Onun iyiliği için kendinizden çok şey feda edebiliyorsanız…
Bu AŞK değil YARDIMSEVERLIKTIR!
Deliye aşkı tarif et demişler başlamış yazmaya. Aşk mutluluktur demiş ve başlamış anlatmaya. Öyle sıkılırsınız öyle bunalırsınız ki tek kaçışınız aşkıdır.  Yanlızca onu düşündüğündünüzde mutlu olursunuz. O sizin ondan kaçtığınızı düşünür sizin onu yaşadığınızdan, onu görme ellerini tutma umudunuzun herşeyiniz olduğundan habersiz. Küçücük bir merhabasının sizi ne kadar mutlu edeceğinden habersiz.

Ve eklemiş aşk korkmaktır demiş. Kaybetmekten öyle korkarsınız ki onsuzluk en büyük kabusunuz olur. Hayatınız boyunca belkide yanlızca onun ismini sayıklayarak uyanırsınız kalbiniz bir tek o sorulduğunda onun ismi anıldığında ritmini değiştirir.

Deli bu dururmu devam etmiş… Aşk bazen kaçmaktır demiş. Yanlızca onu üzmekten korktuğun için kaçmaktır. Sebebini bilmeden kaçmaktır. Bazen çok sevdiğin için bazende korktuğun için kaçmaktır. Kaçmak her ne kadar en kolay çözüm gibi görülsede aslında en zor olanıdır demiş. Delice yüzleşmek varken delice sevmek sarılmak hiç birşeyi umursamadan ellerini tutmak önce elerinin sıcaklığını ellerinde daha sonrada kalbindeki seni tam kalbinde hissetmek ve o inanılmaz mutluluğu tarif edememek varken demiş deli.

Sıralamaya devam etmiş. Aşk heyecandır çabalamaktır bezan yanlış anlamaktır bazende yanlış anlaşılmaktır. Yanlış anladığında ve yanlış anlaşıldığında üzüntünü tarif edememektir demiş. Bazen 1 kelimenin anlatabileceği şeyi yanlış anlaşılma korkusuyla sayfalara sığdıramayıp sevdiğinin başının etini yemektir demiş.

Ve eklemiş. Sevmek bazen susmaktır demiş. Sıkıntılardan bunaldığında hayat seni köşeye sıkıştırdığında sırf benim derdimle dertlenmesin diye susmaktır. Bazen onu mutlu edememekten korktuğun için susmaktır bazende küçücük bir merhabasına muhtaç olduğun için susmaktır.

Aşk bir avuç içidir, bir çift gözdür, bir tatlı sözdür, bir tebessümdür, bir kokudur hatta.. Aşk özlediğiniz, kendinizi mutlu hissettiğiniz yerdir, kişidir, zamandır. Ne kadar somut bir aşkınız varsa aşkınızın o kadar tadı, o kadar kokusu vardır.

Somut aşk mı? Evet. Somut aşk. Aşkınıza ait ne kadar anı birikmişse, ne kadar sıkı sarıldıysanız aşık olduğunuz yere, kişiye, zamana aşkınız o kadar somut bir hal alır. O zaman aşkın tadını damağınızda hissetmeye başlarsınız, kokusu da burnunuzda tüter. Böylece aşık olduğunuza daha yakın olursunuz ve arada kilometrelerce yol olsa bile onu kendinize kendinizden daha yakın hissedersiniz.

Gerçekten aşıksan özlersin, sürekli özlersin hiçbir an aklından bir saniye bile çıkmaz. Görmek istersin, hani o konuştuktan sonra herkes son sözlerini söylerde evlerine doğru gider ya, hani o sevdiğin kişiyi evine bırakırsın ya o esnada kapıdan içeri girer yada o ayrılma esnasında arkasını döner ve sende dönersin ya tam o zaman da ona sanki bu zamana kadar hiç sarılmamışsın, hiç görmemişsin gibi bakmaktır, özlemektir. Hemen yanına gidip yine sarılma isteğidir. Bir an bile gözünün önünden ayırlmamasını istemendir. Onu her şeyden ama her şeyden sakınmaktır. Çünkü korkarsın bir zarar gelecek diye. Ona bir şey olursa ben ne yaparım korkusu her zaman vücudunda gezinir. Görmeyince yada konuşmayınca deli gibi olursun. Bağımlılık yapar. Aşık olan kişi bakmaz bir yere. Kalbinin her köşesi onunla doludur. Gözlerine bakmaktan utanırsın. Yüzüne bakınca böyle kendiliğinden gelen utanmalar ve gülümsemeler ortaya çıkar. Onun tüm hareketleri sana çok şirin, güzel sanki dünyanın en güzel şeyi olarak gelir.

Aşk nedir? Sevgili mutlu olsun diye onun istediği gibi konuşmak mı yoksa hep onun yanında olmak mı ya da kıskanmak mı, çok kıskanmak? Nedir aşk? Sevdiğini hep yanında istemek mi ya da hep seni  düşünmesini mi istemek? Çok sevilmek mi ister aşık yoksa çok sevmek mi bir beklenti içinde olmadan? Ne ister aşk? Yürek mi ister yoksa sadece sadakat mi ya da dürüst olup geri kalanları boşvermek mi? Sevmek midir önemli olan ya da sevilmek mi yoksa sevilmediğini bilmene rağmen çok sevmek mi?

Sevmek güzel midir? Yoksa şikayet edilesi bir acı mıdır? Aşık olmak takdire şayan bir cesaret mi ister ya da korkmak mı gerekir sadece? Sev, aşık ol, ne olursan ol olmadığın şeyi ne söyle ne de söylet.

Bir önceki "" yazımızı okuyun

BENZER YAZILAR

gabile sohbet yeni arkadaşlara sahip olabilirsiniz

gabile Sohbet son dönemlerde internet kullanıcıları tarafından oldukça yoğun bir ilgi görüyor. Boş vakitlerini değerlendirmek isteyen insanlar ya da online olarak çeşit çeşit insanlar ile konuşmaktan hoşlanan insanlar bu sebeple güvenilir bir gabile sohbet sitesi bulmaya çalışı
OKUMAYA DEVAM ET

gabile sohbet etmek bır baskadır

gabile sohbet  son 15 dk zamanim var eger istanbul sisli taksim karakoy beyoglu givi yerlerde evi yada arabasi olan varsa yazsin Ahikmet genç pasif ariyo Pasif19 direk gelirim yoksa bi yere fitcem  Izmit_olgn seviyeli saygili samimi olanlar Yolcup konyaya gideck araci olan aktf varmi yarin Sev
OKUMAYA DEVAM ET

gabile chat konuşanlar

19:49] <sevgilimivebeni-> slm [19:49] <Arnavutkoya> arnvutkoy varmi [19:49] * Gizem15 (Mobile@EF08AC3E.4266E596.83CEEF83.IP) Çıktı (Broken pipe) [19:49] <Pasif_azgın> olgun azgın kıllı sert maço aktifler var mı [19:49] <Aktif_ist_güşli> Cıtır pasif varmı yer
OKUMAYA DEVAM ET

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Copyright © 2017 Www.Trgabilesohbet.CoM Tüm hakkı saklıdır. site haritası, sitemap

sohbet
script